Polecamy

Czy warto kupować najdroższe szampony samochodowe?

Kod P0193: Znaczenie, przyczyny, objawy (i jak naprawić)

Pielęgnacja tapicerki

5 topowych preparatów do czyszczenia tekstylnej tapicerki

Czasami od razu lepiej będzie zdecydować się na droższy ale dobry środek niż wybierać produkty niskiej jakości, które mogą nie dawać nam dobrych efektów. Co takiego znajdziemy do wyboru? Truizmem będzie stwierdzenie, że produkty dzielą się na tanie, w średniej cenie i drogie. Tak naprawdę dzielić powinniśmy je na skuteczne, średnie i bezużyteczne. Dziś postaramy się powiedzieć coś o skutecznych.

Pianki

Obecnie najbardziej skuteczne są oczywiście pianki. Po spryskaniu brudnej powierzchni wnikają tam cząstki brudu. Brzmi to jak magia, ale działa. Potem razem z pianką są one wyciągnięte i będzie nam potrzebny odkurzacz, którym po kilku minutach usuniemy tą piankę właśnie z tymi wszystkimi zabrudzeniami, które będą się tam znajdować. Trzeba mieć także dużą gąbkę albo szczotkę do rozprowadzenia. Wsród tych pianek dostępnych na rynku znajdziemy rzeczywiście wiele interesujących produktów i każdy będzie w stanie coś ciekawego dla siebie wybrać.

Czasem lepiej od razu kupić dobry, choć droższy środek, niż eksperymentować z nieznanymi, ale tanimi, które mogą nie dać spodziewanego rezultatu.

Co mamy do wyboru?

Czysta tapicerka w samochodzie

Truizmem byłoby stwierdzenie, że środki dzielą się na tanie, w średniej cenie i drogie. Tak naprawdę dzielą się na skuteczne, takie sobie i bezużyteczne. Dziś zajmiemy się skutecznymi. A możemy je znaleźć niemal w każdej grupie cenowej, choć faktycznie znana marka to praktycznie synonim dobrej jakości. Wymienić można tutaj między innymi piankę STP Tuff Stuff. Kosztuje nieco ponad 20 złotych, a sławę zdobyła dzięki skuteczności. Dobrze usuwa plamy praktycznie każdego rodzaju. Podobnie pianka Prestone, która również ceniona jest przez klientów i uważana za produkt na bardzo wysokim poziomie. Producent dodaje nam również do zestawu szczotkę do czyszczenia tapicerki. Sprytnie wbudowana w pojemnik jest bardzo wygodna.

Duży wybór środków do czyszczenia ma między innymi firma Sonax. Do tapicerki doskonale nadaje się pianka Extreme, oferowana w dwóch odmianach. Puszka z niebieskimi motywami to pianka do tapicerki, z zielonymi do tapicerki i dywanów. Środki tej firmy nie są drogie a charakteryzują się dobra jakością i czyszczenie z nimi przebiega naprawdę efektywnie, dlatego warto po nie sięgać.

Zobacz

Jak prać tapicerkę z materiału?

Gdy kupujemy nowy samochód zastanawiamy się miedzy innymi jaki kolor silnika, akcesoria...

Odpowiednia impregnacja tapicerki

Tapicerka samochodowa jest zrobiona tak, by służyć użytkownikowi przez długie lata. Z...

Sposoby na zadbaną tapicerkę w aucie

Każdy chce jeździć zadbanym samochodem. Troszczymy się o lakier, dokładamy różne...