Polecamy

Co robić, gdy zamarzł letni płyn do spryskiwaczy

Lampka EPC w VW i Audi - znaczenie, przyczyny (szybkie rozwiązania)

Pielęgnacja szyb

Skuteczne sposoby na czyste szyby w okresie zimowym

Zima to bez wątpienia wymagająca pora roku, jeśli chodzi o czystość szyb. Warto mieć produkty i akcesoria, które pozwolą nam zapewnić sobie odpowiednią widoczność w trakcie jazdy.

Dobra skrobaczka do szyb

Kierowcy zmuszenie do zostawiania samochodu na świeżym powietrzu często mają problem z oczyszczaniem szyb z lodu, śniegu czy szronu. Zwykłe plastikowe skrobaczki mogą ulegać odkształceniu a ich żywotność oraz skuteczność będzie niewielka. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by sięgnąć po tak zwaną fińską skrobaczkę, która ma wytrzymałe, mosiężne ostrze. To ono sprawi, żę usuwanie szronu będzie szybkie i bezpieczne dla szyb, na czym powinno nam zależeć. Kupując skrobaczkę warto zobaczyć czy posiada ona ząbki do czyszczenia piór wycieraczek i czy znajduje się na niej końcówka do ściągania wody. Produkt, który takie udogodnienia będzie posiadał najczęściej nie kosztuje więcej niż 5 zł. Droższe jest połączenie szczotki ze skrobaczką, co kosztuje około 20 złale pozwala na szybkie usuwanie śniegu z auta.

Co zrobić, aby nie skrobać?

Pewnie wiele jest osób przezornych, którzy kupują specjalną matę zabezpieczającą szyby przed szronieniem. Produkt taki z przeznaczeniem na szybę czołową to koszt około 10 złotych. Większa mata, która będzie chronić takżę lusterka i boczne szyby kosztuje około 25 złotych. Można jeszcze znaleźć produkty, które są już właściwie pokrowcami, ponieważ będą znajdować się na całym samochodzie i kosztują około 50 zł. Jeśli ktoś nie ma czasu i szybko chce odjechać powinien mieć zawsze pod ręką specjalny odmrażać w aerozolu, który błyskawicznie usunie szron oraz lód z szyb i pozostawi je czystymi.

Skuteczne mycie szyb

Zimowy płyn do spryskiwaczy

Konieczny będzie takżę dobry płyn do spryskiwaczy, nie może być to tani marketowy produkt, ponieważ taki płyn nie da dobrego efektu, pojawią się smugi. Trzeba takżę pamiętać o zmianie płynu z letniego na zimowy, by nie zaskoczyło nas zamarznięcie płynu w zbiorniczku i przewodach.

Niestety problemem w okresie zimowym będzie także parowanie szyby w okresie zimowym, co jest dość często spotykane. Obecnie można sięgnąć po specjalne preparaty, którymi pokrywa się szybe i które mają zabezpieczać ją przed nadmiernym parowaniem, na pewno od strony praktycznej będą się one dobrze sprawdzać.

Zawsze trzeba dbać o czyste szyby, ponieważ to dla nas gwarancja bezpieczniej jazdy w każdych warunkach. Nie można więc nadmiernie oszczędzać na preparatach, które umożliwiają nam dbanie o czystość szyby, ponieważ w ten sposób możemy narazić swoje bezpieczeństwo.

Zobacz

Jak dbać o szyby zimą

Zima to dla szyb samochodowych trudny okres. Z dużą mocą pojawiają się na nich...