Polecamy

Chemia i kosmetyki do samochodu, które warto kupić przed zimą

Mahindra e2o: Samochód przyjazny środowisku

Moto poradnik

Top 10 Sedanów z średniej półki

Czy samochód jest nowy nie ma znaczenia, chyba że faktycznie kupisz duży samochód - Sedan. Samochody sedan nie są tylko zwykłym sposobem dojazdu do pracy, są one bardziej symbolem statusu w kraju.

Niektóre z najlepszych sedanów są:

Niemiecki producent samochodów BMW planuje odsłonić swoją nową serię 3 GT podczas nadchodzącego wydarzenia. Nowa seria 3 GT będzie dostępny w dwóch opcji silników wysokoprężnych- 4-cylindrowy 320d i 6-cylindrowy 330d. Jak donoszą raporty, oba silniki zostaną skojarzone z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

1) BMW serii 3 GT

Hyundai Xcent oparty na platformie Grand i10 będzie prawdopodobnie napędzany przez 1,2-litrowy silnik benzynowy Kappa Dual VTVT lub 1,1-litrowy silnik wysokoprężny w technologii U2. Źródła zbliżone do procesu rozwoju ujawniły, że producent samochodów ma włączyć szereg funkcji w tym sedan, takich jak zmienione przednie i tylne zderzaki, zapewnienie świateł LED i jednostki rozrywki z ekranem dotykowym z łącznością Bluetooth. Ponadto, firma może wydać płynny projekt do tego sedana na atrakcyjny wygląd.

2) Hyundai Xcent

Nissan Sunny, najlepiej sprzedający się sedan dla japońskiego producenta samochodów jest ustawiony na odsłonięcie wersji 2014 swojego bestsellera. Według źródeł, samochód będzie napędzany przez 1,5-litrowy silnik wysokoprężny DCi o mocy 110PS, połączony z 6-biegową skrzynią biegów. Na zewnątrz, samochód będzie wyposażony w dzieloną kratę w kształcie litery V z dużą ilością chromu nad nim. Duże zmiany techniczne nie są oczekiwane, ale wygląd zewnętrzny przeszedł nóż wyglądać odważniej i lepiej niż wcześniej!

3) Nissan Sunny

Luksusowy producent samochodów Audi, planuje zaprezentować A3 sedan podczas nadchodzącego wydarzenia. Oczekuje się, że samochód może być oferowany dla takers, gdzieś później w ciągu roku. A3 jest zasilany przez 1,8-litrowy silnik benzynowy TFSI i 2,0-litrowy wariant silnika wysokoprężnego. Oba typy paliwa są zapożyczone z istniejącej linii samochodów Audi, które odniosły sukces na lokalnej ziemi. Przewiduje się, że samochód może być wyposażony w regularne S-tronic przekładni dwusprzęgłowej skojarzonej z 6-biegową skrzynią biegów.

4) Audi A3

Nowa Corolla Altis została wprowadzona w wersji benzynowej i jest dostępna w dwóch wariantach. Samochód jest wśród najlepszych sedanów benzynowych w kraju. Według źródeł, ten sedan jest oparty na Furia samochód koncepcyjny, jego rozstaw osi został przedłużony o 100 mm, i mówi się, że jest dłuższy i szerszy niż obecny istniejącej wersji. Toyota Corolla Altis będzie napędzana przez silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra, który zapewnia maksymalną moc 151PS i 190Nm momentu obrotowego. Przewiduje się, że samochód może być kojarzony z czterobiegową automatyczną skrzynią biegów lub być używany na sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów.

5) Toyota Corolla Altis

Honda City jest w kraju już od ponad dekady i jest na szczycie listy samochodów typu sedan. Nowa Honda City Petrol jest napędzana przez 1,5 litrowy silnik i-VTEC, który generuje skromną moc 119 PS przy 6600 obr/min i 145 Nm momentu obrotowego przy 4600 obr/min. Przewidywana wydajność paliwa dla wersji automatycznej i ręcznej jest około 18 kmpl, ale mówi się, że wersja ręczna dostarcza nieco niższe. Nowy odpowiednik diesel posiada 1,5 litrowy silnik -DTECH, który napędza samochód z mocą 100 PS przy 3600 obr/min i 200 Nm momentu obrotowego przy 1750 obr/min. W oparciu o raporty ARAI, Honda City diesel dostarcza imponujący 26 kmpl.

6) Honda City

Bardzo oczekiwane Tata's sub-czterometrowy sedan - "Zest" wreszcie dokonał jego publicznego wygląd i funkcje w liście dla samochodów sedan. Zest sedan jest oferowany w obu opcjach benzynowych i wysokoprężnych silników. Bardzo wydajny i mocny silnik benzynowy Revotron 1.2T z turbodoładowaniem Intercooled MPFi zapewnia moc 83,8 KM przy 5000 obr/min i 140 Nm momentu obrotowego przy 1750-3500 obr/min. Oczekuje się, że samochód będzie konkurować z Mahindra Verito.

7) Tata Zest

Honda Amaze pojawił się z nowym wariantem "S", wariant SX będzie teraz również zawierać przednie podwójne poduszki powietrzne i system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS), który jest standardowym udogodnieniem we wszystkich wariantach diesel Amaze i benzyna "VX". Amaze ma pod maską silnik benzynowy 1.2L i-VTEC oraz wysokoprężny 1.5L i-DTEC. Z maksymalną mocą wyjściową 98 KM, młyn diesel zwraca monstrualny przebieg do melodii 25,8 kmpl. Samochód ma teraz w ofercie łącznie 12 wariantów tj. E, EX, S, SX, VX [benzyna i diesel], oraz S AT i VX AT [tylko benzyna]. Sedan jest pozycjonowany do konkurowania z Ford Classic samochodów.

8) Honda Amaze

Hyundai Verna istnieje już od jakiegoś czasu. Nowy samochód pochodzi z kompletnym remontem featuring większy i bardziej sportowy postawa niż wcześniej. Nowy samochód został znany jako Verna Fluidic i jest dostępny w opcji 1,4 litra i 1,6 litra. 1,6-litrowy silnik CRDi generuje około 126 KM mocy maksymalnej i 259 Nm momentu obrotowego. Przestrzeń w kabinie Hyundai Verna Fluidic jest elegancka i odświeżona. Na zewnątrz samochód posiada wyraźne krzywe, które przepływają przez całe ciało. Hyundai Verna 1,4 litra zapewnia wydajność paliwa 23,50 kmpl, podczas gdy 1,6 litrowy wariant diesel zapewnia 22,32 kmpl

9) Hyundai Verna

Najnowszy i najświeższy wpis w sedan diesel jest Volkswagen Vento. Samochód jest napędzany przez 1,6-litrowy silnik wysokoprężny DOHC, który jest w stanie wygenerować maksymalną moc 127 KM z 260 Nm momentu obrotowego. Wariant 1.6 dostępny jest w opcji z 6-biegową manualną skrzynią biegów i 4-biegową automatyczną skrzynią biegów. Samochód diesel jest również dostępny z 1,4-litrowym silnikiem wysokoprężnym CRDi, który generuje maksymalną moc 89 KM i szczytowy moment obrotowy 220 Nm. Volkswagen Vento dostarcza przyzwoitą wydajność paliwa 20.54 kmpl.

10) Volkswagen Vento

Zobacz

Jak szeroki jest przeciętny samochód? (Średnia...

Samochody poruszające się po współczesnych drogach są szersze niż kiedykolwiek wcześniej...

Kod P0405 - znaczenie, przyczyny, objawy (i jak...

Lampka kontrolna "Check Engine" znów zapala się na desce rozdzielczej, a Ty z frustracją...

Jak usunąć korki mrożące lub korki rdzeniowe...

O korkach przeciwzamrożeniowych i korkach rdzeniowych nie mówi się zbyt często, ale są one...