Polecamy

Zimowe wyposażenie samochodu

Koszt usuwania i naprawy wgnieceń w samochodzie

Moto poradnik

Technologie BlueMotion Volkswagena

Nowoczesna technologia z pewnością przyniósł w bardzo potrzebne komfort i luksus dla ludzkości. Jednak w pewnym momencie wyrządziła wiele szkód w systemie ekologicznym, zwłaszcza przez nasz sposób dojeżdżania do pracy. Volkswagen Samochody Dzięki zastosowaniu technologii BlueMotion, firma Valtra podjęła pierwszy krok w kierunku obniżenia poziomu emisji spalin.

 

Technologie blueMotion Volkswagena

 

Technologie BlueMotion to zestaw technologii, które drastycznie pomagają w zmniejszeniu śladu węglowego samochodu i zwiększają ogólną oszczędność paliwa bez uszczerbku dla ogólnej jakości jazdy. Obecnie technologia ta jest szeroko stosowana w modelu Passat sedan. Niektóre z jej unikalnych cech to:

 

Auto start-Stop - W dążeniu do oszczędności paliwa i obniżenia poziomu emisji CO2, innowacyjny system start-stop automatycznie zatrzymuje pracę silnika za każdym razem, gdy się zatrzymasz, pomaga to zaoszczędzić cenne paliwo i obniżyć emisję CO2.

volkswagen

Odzyskiwanie energii ham owania - Przy każdym hamowaniu samochodem energia kinetyczna jest zamieniana na energię elektryczną, która jest przechowywana w akumulatorze. Za każdym razem, gdy hamujesz, do akumulatora trafia więcej energii. Im bardziej hamujesz, tym dalej zajedziesz.

 

Zoptymalizowane przełożenia skrzyni biegów: Skrzynie biegów Manual i DSG są dostrojone do dłuższych przełożeń, możliwa jest wczesna zmiana biegów w górę i opóźniona zmiana w dół, co pomaga w zwiększeniu efektywności energetycznej.

 

Wskaźnik zmiany biegów: Innowacyjna funkcja zaleca optymalny czas zmiany biegów. Funkcja ta zapobiega stratom energii podczas zmiany biegów. Końcowym rezultatem jest dostarczenie imponującej wydajności paliwa.

Dowiedz się więcej na http://auto-partners.pl/.

Zobacz

Jak szeroki jest przeciętny samochód? (Średnia...

Samochody poruszające się po współczesnych drogach są szersze niż kiedykolwiek wcześniej...

Kod P0405 - znaczenie, przyczyny, objawy (i jak...

Lampka kontrolna "Check Engine" znów zapala się na desce rozdzielczej, a Ty z frustracją...

Jak usunąć korki mrożące lub korki rdzeniowe...

O korkach przeciwzamrożeniowych i korkach rdzeniowych nie mówi się zbyt często, ale są one...