Polecamy

Jak często należy wymieniać klocki hamulcowe? (5 sygnałów, że...

Akcesoria samochodowe Hyundai

Moto poradnik

Chevy Spark - pojazd elektryczny

Amerykański gigant motoryzacyjny, Chevrolet, planuje wkrótce wprowadzić na rynek swój nowy model w Indiach. Model, który wywołuje spore poruszenie na rynku krajowym, to Chevrolet Spark Electric. Samochód elektryczny jest dostępny na globalnym rynku sprzedaży i oczekuje się, że wkrótce pojawi się również w krajowym przemyśle motoryzacyjnym. Ten ekologiczny samochód, zwany również Chevy Spark Electric, ma być czysto elektryczną zabawą podczas jazdy. Został on wyposażony w pakiet akumulatorów litowo-jonowych o dużej mocy, który potrzebuje prawie 7 godzin, aby uzyskać pełne naładowanie za pośrednictwem gniazda 240V. Z drugiej strony, standardowe gniazdo 120V będzie w pełni naładować ten samochód w około 12-15 godzin. Firma twierdzi również, że wkrótce w sprzedaży pojawi się również wersja tego samochodu z możliwością szybkiego ładowania prądem stałym.

chevrolet

To, co czyni ten samochód elektrycznym wyjątkowym, to jego układ napędowy, który dość znacznie różni się od innych samochodów elektrycznych dostępnych na rynku. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 21 kWh jest w stanie dostarczyć moc 140 KM i potężny moment obrotowy 540 Nm. Co ciekawsze, jako samochód całkowicie elektryczny, nie emituje żadnych spalin. Przy pełnym naładowaniu, samochód jest w stanie przejechać prawie 132 km, zanim zostanie całkowicie rozładowany. Z tak dużym momentem obrotowym, samochód jest w stanie zrobić 100 kmph z postoju w mniej niż 8 sekund. Według Agencji Ochrony Środowiska (EPA) w USA, ten samochód ma wydajność paliwową niesamowitą 52 kmpl.

Mały samochód z napędem na przednie koła ma podobny wygląd do Chevroleta Beat, który nadal jest sprzedawany na rynku krajowym i światowym. Całkowite wymiary samochodu są mierzone jako 3721 mm długości, 1626 mm szerokości (bez ORVMs) i 2375 mm rozstawu osi, co wskazuje na wystarczającą ilość miejsca wewnątrz dla pasażerów. Chevrolet Spark Electric posiada wygodny układ siedzeń i z łatwością pomieści 4 pasażerów o pełnej pojemności. Ogólny układ tego przyjaznego dla środowiska samochodu jest nieco zmodernizowany w porównaniu do Chevroleta Beat i zawiera drobne poprawki.

Nowy grill został wyposażony w samochód, który jest podzielony na dwie części przez ikoniczne logo firmy. Reflektory zostały również odnowione i wyposażone w mocne lampy halogenowe oraz zmodernizowany system świateł do jazdy dziennej. We wnętrzu, samochód został zaopatrzony w funkcje 6-głośnikowego systemu audio, Chevrolet MyLink Radio, oświetlenie i ściemnianie klastra deski rozdzielczej, pochylaną kolumnę kierownicy i składane podłokietniki. Chevrolet MyLink to firmowy system informacyjno-rozrywkowy, który działa w samochodzie za pośrednictwem 7-calowego kolorowego ekranu dotykowego. Za jego pośrednictwem dostępne są funkcje nawigacji, multimediów, radia internetowego, rozmów w trybie głośnomówiącym oraz sterowania głosem.

Chevrolet Spark Electric jest dostępny na rynku międzynarodowym w przedziale cenowym od 16 lakh do 17 lakh i jest oferowany w dwóch modelach 1LT i 2LT. Indyjski rynek samochodowy może spodziewać się przybycia tego samochodu gdzieś pod koniec tego roku lub na początku 2015 roku. Oczekuje się, że samochód będzie nosił wysoką cenę tag i będzie również brakuje niektórych funkcji, które są obecne w jego globalnej wersji.

Zobacz

Jak szeroki jest przeciętny samochód? (Średnia...

Samochody poruszające się po współczesnych drogach są szersze niż kiedykolwiek wcześniej...

Kod P0405 - znaczenie, przyczyny, objawy (i jak...

Lampka kontrolna "Check Engine" znów zapala się na desce rozdzielczej, a Ty z frustracją...

Jak usunąć korki mrożące lub korki rdzeniowe...

O korkach przeciwzamrożeniowych i korkach rdzeniowych nie mówi się zbyt często, ale są one...