Polecamy

Chemia i kosmetyki do samochodu, które warto kupić przed zimą

Czysty przewodnik po wygodnych samochodach dla dużych ludzi

Kosmetyki samochodowe

Czy warto kupować najdroższe szampony samochodowe?

Różnice cenowe jeśli chodzi o szampony samochodowe z różnych półek mogą być znaczące, czy więc warto porzucić nawyk kupowania tanich produktów na rzecz tych z półki premium?

Szampon to najczęściej wykorzystywany kosmetyk do pielęgnowania samochodu. W składzie są środki myjące, które rozpuszczają zanieczyszczenia, ale jednocześnie są bezpieczne dla karoserii co będzie bardzo ważne. Tanie szampony będzie można znaleźć za kilka złotych za jeden litr. Szampon między innymi od firmy K2 posiada w składzie także wosk carnauba, który będzie nabłyszczał i zabezpieczał lakier po aplikacji. W praktyce dla przeciętnego użytkownika taki wybór taniego produktu będzie uzasadniony.

Sonax kosmetyki

Różnica już nie tylko w cenie

Jeśli jednak ktoś jest prawdziwym fanem detailingu nie będzie mu wystarczać tani kosmetyk i będzie szukał produktu o najlepszych możliwościach czyszczących. Na jakich polach będą one lepsze niż konkurenci z niższej półki. Najlepsze szampony będą miały neutralne pH, oznacza więc, że są bezpieczne dla wcześniej nałożonych kosmetyków. Trzeba pamiętać, że nawoskowane nadwozie będzie trzeba w szczególny sposób pielęgnować, by nie zniszczyć trwałości powłoki ochronnej. Czołowe produkty oparte są o nowoczesną kompozycję środków myjących. Za ich sprawą można dokładniej usuwać zanieczyszczenia z powierzchni karoserii. Mają także odżywki, które nadają nadwoziu intensywnego blasku.

Mycie auta szamponem

Najlepsze szampony samochodowe

Wiodące szampony poznać można również po tym, że w czasie mycia tworzą intensywną pianę. Z jednej strony ona zmniejsza tracie, z drugiej przyspiesza proces i czyszczenie staje się po prostu wygodniejsze. Powłoka, którą stworzą dobre produkty ma wyjątkową gładkość a więc woda będzie szybko spływać i osuszanie takiego samochodu także stanie się łatwiejsze. Dzięki temu również nie będzie się trzeba obawiać, że pojawią się nieestetyczne zacieki.

Zakup jednego z topowych szamponów to uzasadniony wydatek, jeśli będzie nam zależeć na dobrym wyglądzie karoserii po myciu. Jakie produkty można wtedy wybrać? Takim doskonałym szamponem będzie ten od firmy Meguiars określony jako Gold Class. To propozycja kosztująca blisko 75 złotych za niecałe dwa litry, jednak jego jakość jest wyjątkowa i taka cena jest uzasadniona w tym przypadku. Jeszcze droższy będzie Chemical Guys Hybrid V7 High, który kosztuje 50 zł za mniej niż pół litra. Jest to jednak również wyjątkowy jakościowo produkt, który sprawi, żę unikać będziemy smug po myciu. Jeśli wybieramy dobry szampon musimy także wybrać dobry jakościowo sprzęt do czyszczenia w postaci rękawic z mikrofibry.

Zobacz

Chemia i kosmetyki do samochodu, które warto...

Przygotowywanie samochodu do zimy powinniśmy rozpocząć odpowiednio wcześnie nim temperatura...