Polecamy

Lampka EPC w VW i Audi - znaczenie, przyczyny (szybkie rozwiązania)

Koszt usuwania i naprawy wgnieceń w samochodzie

Kosmetyki samochodowe

Chemia i kosmetyki do samochodu, które warto kupić przed zimą

Przygotowywanie samochodu do zimy powinniśmy rozpocząć odpowiednio wcześnie nim temperatura spadnie poniżej zera. Prawidłowa konserwacja newralgicznych elementów a także stosowanie dobrych kosmetyków zminimalizuje skutki tej mało sprzyjającej dla kierowców pory roku. Podamy więc kilka porad, dzięki którym łatwiej będzie zadbać o przygotowanie samochodu na ten właśnie okres w ciągu roku.

W okresie zimowym uszczelki tak jak inne elementy gumowe będą bardzo narażone na uszkodzenie. Wynika to z niskiej temperatury, w czasie której guma staje się twarda i podatna na pękanie. Jeśli samochód nie jest garażowany to po opadach marznącego deszczu ze śniegiem mogą być poważne problemy z tym, by dostać się do środka. Jeśli zaczniemy działać siłowo zniszczymy uszczelkę. Dlatego warto mieć specjalny silikon, dzięki któremu uda się ten problem pokonać.

Marznący deszcz ze śniegiem może stworzyć warstwę lodu na naszej szybie. W takiej sytuacji dobrze będzie mieć odmrażacz do szyb, który dobrze się sprawdzi, ponieważ polana nim szyba będzie mogła być szybko dostępna do jazdy, uda się skutecznie pokonać problem z warstwą lodu, którego skrobaczką się nie pokona. Dodatkowo można w ten sposób mocno porysować taką szybę i koszt jej wymiany będzie znaczący.

Preparaty do konserwacji zamków

Obecnie raczej nie korzystamy już z klasycznych zamków, ponieważ mamy dostępne zamki centralne. Jednak i tak warto pamiętać, że sytuacja może się zmienić, gdy padnie nam akumulator i zamek centralny nie zadziała. Zamek klasyczny, który nie jest wykorzystywany pewnie będzie zanieczyszczony, nie będzie tam odpowiedniego smarowania. Dlatego w tej sytuacji warto mieć dobry preparat do konserwacji, dzięki któremu będzie można do auta się dostać.

Płyn do szyb zapobiegający parowaniu

Problem parowania szyb dotyczy większości kierowców w okresie zimy, dlatego warto skorzystać z nowych propozycji jakimi są specjalne płyny do szyb, które chronią przed parowaniem. To ciekawa opcja, która świetnie się sprawdzi i ochroni nas skutecznie przed parowaniem szyby.

Kosmetyki samochodowe

Płyn do spryskiwaczy

Zimą warunki na drodze są różne i nasza szyba często może pokrywać się zanieczyszczeniami, dlatego dobry płyn do spryskiwaczy również będzie bardzo ważnym elementem, który trzeba mieć w zanadrzu. To ważne, by taki płyn był zimowy w swojej formie, by nie trzeba było się obawiać, że będzie nam zamarzał.

Taki zestaw chemii i kosmetyków w samochodzie na pewno będzie dobrym wyborem, jeśli bez problemów chcemy przetrwać okres chlodnych, zimowych dni.

Zobacz

Czy warto kupować najdroższe szampony...

Różnice cenowe jeśli chodzi o szampony samochodowe z różnych półek mogą być znaczące...